Sprzedaż drewna kominkowego w Szczecinie

Wysokogatunkowe drewno opałowe suche i podsuszane. W ofercie drewno buka, dębu, jesionu, grabu, akacji i brzozy.

  • Start
  • Warto wiedzieć
  • Drewno jako surowiec energetyczny

Drewno jako surowiec energetyczny

Drewno jako opał kominkowy - najlepsze z gatunków liściastych

Drewno jest często używanym materiałem opałowym do kominka w ekologicznym ogrzewaniu domów. To paliwo ma dużo zalet, ponadto jest łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Do palenia w kominkach najlepsze jest drewno pochodzące z liściastych gatunków drzew, ponieważ cechuje je większa gęstość i mniejsza ilość żywic, które podczas spalania mają tendencję do kopcenia. Do najchętniej używanych, ze względu na pożądane właściwości są: grab, buk, dąb, klon, akacja, jesion oraz brzoza. Ich stosowanie przekłada się na bezawaryjną i bezproblemową pracę kominka.

Znakomity surowiec energetyczny

Drzewo rosnące akumuluje w sobie energię, która uwalnia się w trakcie spalania – co ważne nie wytwarza przy tym substancji toksycznych. Drewno opałowe ze względu na swoją kaloryczność jest bardzo wydajnym materiałem paliwowym. Warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych gatunków i wybrać drewno dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Drewno do kominka - musi być właściwie sezonowane przed użyciem

Bardzo istotne jest właściwe przygotowanie drewna przed paleniem. Nie zaleca się palenia drewnem mokrym, gdyż w efektem takiego postępowania może być zanieczyszczanie kominka, co w rezultacie może stwarzać niebezpieczeństwo. Drewno kominkowe powinno być powietrzno suche, czyli takie które zostało poddane sezonowaniu przez odpowiedni czas i tym sposobem utraciło nadmiar zgromadzonej wody. Ma to znaczenie także dlatego, ze tylko dobrze wysuszone drewno opałowe w pełni wykorzysta swoje właściwości grzewcze.

Nasza firma prowadzi sprzedaż wysokogatunkowego drewna opałowego do kominków. Nasza działalność obejmuje Szczecin i okoliczne miejscowości. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Jesteśmy uczciwymi dostawcami, Klienci płacą za ilość drewna jaka jest faktycznie zamówiona. Jeżeli po przywiezieniu drewna będzie go mniej niż zostało zamówione - dowieziemy różnicę!

Sprzedażą drewna kominkowego zajmujemy się od lat, cały czas poszerzając naszą wiedzę i dbając o rozwój firmy. W chwili obecnej oferujemy Państwu cieszące się popytem gatunki drewna, które charakteryzują się najlepszymi właściwościami opałowymi. Zakupić można u nas takie drewno jak buk, jesion, dąb, brzoza, robinia akacjowa oraz grab. Każdy gatunek wyróżnia się indywidualnymi cechami, o których można przeczytać na naszej stronie i wybrać drewno kominkowe, według własnych potrzeb. Oferujemy drewno do kominka suche i przesuszone - jego sprzedaż prowadzimy w Szczecinie i okolicach. Posiadamy 8 samochodów, o zróżnicowanej ładowności. Transport od 2 mp na terenie województwa zachodniopomorskiego wliczony w cenę drewna. Zapraszamy do kontaktu!