Sprzedaż drewna kominkowego w Szczecinie

Wysokogatunkowe drewno opałowe suche i podsuszane. W ofercie drewno buka, dębu, jesionu, grabu, akacji i brzozy.

  • Start
  • Drewno kominkowe
  • Drewno do kominka - DĄB

Drewno do kominka - DĄB

DĄB -  wydajne drewno kominkowe w ofercie

drewno deboweDrewno dębowe charakteryzuje się wyrazistą strukturą. W przekroju widoczna jest twardziel w kolorze brunatnym i biel czyli jasno zabarwione słoje na obrzeżach. Samo drewno posiada barwę żółtobrązową, a kora dębu jest w ciemnym, szarym kolorze, ponadto jest grupa z licznymi spękaniami. Cechą charakterystyczną w przypadku świeżego drewna jest specyficzny zapach octu. Udział procentowy kory to 23%.

Drewno dębowe jest idealne jako opał kominkowy. Ze względu na dużą zawartość taniny czas schnięcia jest dłuższy niż w przypadku innych gatunków, posiada jednak wysoką wartość kaloryczną. Czas spalania jest długi, można więc mówić o dużej wydajności. Jest to drewno twarde, w związku z czym jest trudnołupliwe. Warto zainwestować w drewno dębowe, które dostarczy do domu duże pokłady ciepła. Nasza firma oferuje zarówno suche, jak i podsuszane drewno dębowe nadające się do wszystkich rodzajów kominka. Zapraszamy Klientów z takich miejscowości jak Choszczno, Goleniów, Barlinek, Kalisz Pomorski, Stargard i inne.

  • Drewno kominkowe DĄB - cena kontakt telefoniczny

Jesteśmy uczciwymi dostawcami, Klienci płacą za ilość drewna jaka jest faktycznie zamówiona. Jeżeli po przywiezieniu drewna będzie go mniej niż zostało zamówione - dowieziemy różnicę!

Sprzedażą drewna kominkowego zajmujemy się od lat, cały czas poszerzając naszą wiedzę i dbając o rozwój firmy. W chwili obecnej oferujemy Państwu cieszące się popytem gatunki drewna, które charakteryzują się najlepszymi właściwościami opałowymi. Zakupić można u nas takie drewno jak buk, jesion, dąb, brzoza, robinia akacjowa oraz grab. Każdy gatunek wyróżnia się indywidualnymi cechami, o których można przeczytać na naszej stronie i wybrać drewno kominkowe, według własnych potrzeb. Oferujemy drewno do kominka suche i przesuszone - jego sprzedaż prowadzimy w Szczecinie i okolicach. Posiadamy 8 samochodów, o zróżnicowanej ładowności. Transport od 2 mp na terenie województwa zachodniopomorskiego wliczony w cenę drewna. Zapraszamy do kontaktu!