Sprzedaż drewna kominkowego w Szczecinie

Wysokogatunkowe drewno opałowe suche i podsuszane. W ofercie drewno buka, dębu, jesionu, grabu, akacji i brzozy.

  • Start
  • Drewno kominkowe
  • Drewno do kominka - BUK

Drewno do kominka - BUK

BUK -  drewno o wysokiej wartości opałowej w ofercie

drewno bukoweDrewno bukowe jest bardzo cenione jako materiał opałowy. Jego barwa i struktura są jednolite. Drewno rozpierzchłonaczyniowe czyli bez uchwytnego podziału na drewno wczesne i późne. Bywa, że posiada wady, objawiające się ciemniejszym zabarwieniem, tak zwana fałszywa twardziel.  Młody buk posiada korę cienką, w kolorze szarozielonym, z biegiem czasu zmienia barwę na srebrnoszarą i ulega spękaniu. Niska zawartość kory, około 7%. Czas suszenia wynosi 2 lata.

Drewno bukowe charakteryzuje się dużą wartością opałową, z tego powodu cieszy się dużym powodzeniem wśród właścicieli kominków i pieców. Dzięki niewielkiej zawartości kory, ilość wydzielanego dymu jest znikoma. Czas spalania jest długotrwały i dostarcza dużą ilość ciepła.

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości drewno bukowe, które znakomicie nadaje się jako opał do kominków. Niezwykle wydajne, przyniesie dużą dawkę energii cieplnej,  przyczyniając się do stworzenia wyjątkowego klimatu. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego, dostarczamy drewno m.in. do Polic, Myśliborza czy Nowogardu.

  • Drewno kominkowe BUK - cena kontakt telefoniczny

Jesteśmy uczciwymi dostawcami drewna, Klienci płacą za ilość drewna jaka jest faktycznie zamówiona. Jeżeli po ułożeniu drewna będzie go mniej niż zostało zamówione - dowieziemy różnicę.

Sprzedażą drewna kominkowego zajmujemy się od lat, cały czas poszerzając naszą wiedzę i dbając o rozwój firmy. W chwili obecnej oferujemy Państwu cieszące się popytem gatunki drewna, które charakteryzują się najlepszymi właściwościami opałowymi. Zakupić można u nas takie drewno jak buk, jesion, dąb, brzoza, robinia akacjowa oraz grab. Każdy gatunek wyróżnia się indywidualnymi cechami, o których można przeczytać na naszej stronie i wybrać drewno kominkowe, według własnych potrzeb. Oferujemy drewno do kominka suche i przesuszone - jego sprzedaż prowadzimy w Szczecinie i okolicach. Posiadamy 8 samochodów, o zróżnicowanej ładowności. Transport od 2 mp na terenie województwa zachodniopomorskiego wliczony w cenę drewna. Zapraszamy do kontaktu!